AIESEC Blog Formálne Neformálne

Formálno neformálne

06 Dec 2018

Ahojte a vitajte späť!

 

Tento blog začnem veľmi zhurta, romantické chvíľky s letnými spomienkami sa končia a začína krutá realita.

 

Aby som vás dostal do deja, tak tu máte malé vysvetlenie skutočností, ktoré nastali po tom, ako som sa prihlásil na stáž. Keďže na tom našom slávnom pive som vyplnil very old schoolovú papierovú prihlášku, deň na to sa mi ozval Filipov kolega, že má na mňa kontakt. A že či by som chcel skúsiť dobrovoľnícku stáž. Ani neviem, ako ten chalan zo mňa vytiahol dátumy, kedy nič nemám, veď ani sám som nevedel, že tam nemám nič pláne.

Ten slávny deň, kedy som prišiel do ich kanclu na EUBA bol štvrtok, dvere som spoznal podľa inštrukcií dosť jednoducho, na dverách nápis AIESEC jak bič.  Priznám sa, bol som trochu v strese, predsa len som nevedel, ako veľmi formálne to bude. Takže takto – formálne to nebolo že vôbec – rozumej úplne neformálne, hneď mi to bolo celé ešte viac sympatické.

 

Na začiatku stretka my chalan vysvetlil, že čo teda ten AIESEC je, akú majú víziu a prečo robia to, čo robia. Potom bola moja chvíľka na shine bright like a diamond  povedať o sebe, o čo by som mal záujem, čo sú moje hobby, také tie klasické pohovorové vecičky. Tak nejako sme usúdili, že by to pre mňa chcelo úplne zmenu z kancelárskeho prostredia a skúsiť niečo úplne nové.  Preto som sa rozhodol, že by som chcel projekt nejako zameraný na decká (AIESEC svoje dobrovoľnícke stáže organizuje s tým, že chce prispieť k naplneniu 17 Cieľov udržateľného rozvoja).

V rámci tohto výberu mi ukázali všetky partnerské krajiny, ktoré pracujú na projekte na zlepšenie školstva. Boli tam projekty naozaj z každého kútu sveta od Brazílie, cez Bahrain, Taliansko po Rumunsko a Albánsko. Moje srdiečko si

AIESEC Blog Formálne Neformálne

nakoniec získal projekt s názvom Discover Romania, ktorý, ak som dobre pochopil, prebieha vo všetkých pobočkách v Rumunsku, tak som pre istotu aplikoval rovno na dve verzie tohto projektu. Buď to bude mesto Bukurešť alebo Cluj – Napoca.

Teraz sa znova môžete pýtať, ale Jožo, toto je síce všetko pekné, ale čo náklady, koľko taká stáž stojí, si študent – nebuď pako. A prerátal si si to dobre? Nemajte strach! Odpovede na všetky otázky logisticko-finančného typu nájde v ďalšom dieli. Viete, aby som udržal chvíľku napätia.

 

Tak sa mi tu majte a vidíme sa coby dup!