Konferencia, ktorá predčila moje očakávania

29 Oct 2019

4 dni, viac ako 80 členov, workshopy, zábava a dobrá nálada. Aj v tomto duchu sa niesla národná konferencia DARE 2019, ktorá sa konala 10.-13.októbra v priestoroch penziónu Lagáň v Radave.

“Tak ako každý rok, naša jesenná konferencia je výnimočná práve tým, že je prvou konferenciu našich nováčikov, ktorí sa k nám pripojili v jesennom nábore nových členov. Je pre nich jedinečnou príležitosťou získať viac informácií o AIESEC, získať nové vedomosti a zručnosti a zároveň si precvičiť ako bude vyzerať ich ďalšia práca v organizácii. Okrem iného je táto konferencia skvelou príležitosťou pre našich tím lídrov a členov výkonných rád nielen spoznať bližšie našich nováčikov, ale si aj rozšíriť svoje obzory v rámci AIESEC a znova si užiť spoločne strávený čas,” povedala manažérka konferencie Lea Benková.

Prvý deň konferencie, štvrtok, bol zameraný na prepojenie členov s národnou a globálnou víziou AIESEC, ako aj na vzájomné spoznávanie sa a prelomenie ľadov. Večer sme si spoločne užili na party “Slovak night”.

 

V piatok ráno mali naši členovia možnosť zúčastniť sa zaujímavých workshopov. Jedným z nich bol aj workshop od nášho partnera ZSE o projektovom manažmente. V druhej časti dňa získali nováčikovia základné vedomosti o stážach, zatiaľ čo tí starší sa venovali práci vo svojich funkčných oblastiach. Na záver dňa mali aj naši noví členovia šancu zistiť ako vyzerajú ich funkčné oblasti a vyskúšať si prvé reálne úlohy, ktoré sa nezaobišli bez hodnotnej spätnej väzby.

Tretí deň konferencie naši nováčikovia pokračovali v spoznávaní svojich budúcich úloh na simuláciách. Tímlídri sa dôkladne pripravovali na vedenie svojich tímov a výkonné rady zatiaľ pracovali na príprave nasledovných mesiacov na ich pobočkách. Na záver dňa sa konal Gala večer, kde sme oceňovali pobočky, ktoré za posledné mesiace dosiahli najlepšie výsledky. Ich úspechy sme následne oslávili na večernej party.

Posledný deň konferencie bol zameraný na posilnenie našej kultúry ako organizácie a zároveň utuženie vzťahov v rámci AIESEC na Slovensku. Záver bol veľmi emotívne, nakoľko sme sa lúčili s našimi hosťami zo zahraničia – s Diegom z Brazílie a s Alperenom z Turecka.

Konferencia z pohľadu členov

 

“Opäť tu bola ďalšia skvelá konferencia DARE, priestor pre našich nováčikov zažiariť a zahviezdiť v tom najlepšom svetle. A tak aj bolo. Neskutočný pocit vidieť medzi nami nové tváre, nové odhodlané osoby pracovať na sebe a budovať nových lídrov. Nezabudnuteľná organizácia a priebeh, dychberúce sessions, srdcervúce zážitky. V konečnom dôsledku by som to zhrnul tak, že latka sa posúva stále vyššie a AIESEC konferencie nám ponúkajú úžasný priestor na sebarealizáciu a rozvoj líderských schopností v každom ohľade.”


Maroš, tím líder, Nitra

“Ako nováčik som nemala konkrétnu predstavu, čo ma na tejto konferencii bude čakať. Možno aj preto ma konferencia veľmi milo prekvapila a enormne predčila moje očakávania. Každý deň nám priniesol niečo nové – informácie, zážitky, emócie, výzvy. Čo deň, to som bola viac presvedčená o správnosti rozhodnutia ísť na konferenciu. Aj po realizačnej stránke sa mi páčila a mala som pocit, že organizácia konferencie ako takej bola odvedená excelentne. Verím, že konferencia dala priestor každému, kto mal záujem prejaviť sa, rozvíjať sa a byť aktívny.”

 

Jana Alexandra, nová členka, Banská Bystrica

Veľká vďaka patrí nielen celému organizačnému tímu, ale aj našim partnerom ZSE za praktický workshop, Mecom, Dru, Lunter, Ryba Žilina a Davital za občerstvenie a Expodom za poskytnutie stanu.